Novinky od LB-acoustics

Immer auf dem Laufenden mit dem
LB-acoustics-Newsletter

Melden Sie sich für unseren Newsletter an. Wir halten Sie gerne auf dem Laufenden.


VibroGo: přenosný vibrometr s integrovaným vyhodnocovacím systémem.

Systém vážící pouhé 3 kg umožňuje bezkontaktní měření vibrací na základě dráhy, rychlosti a zrychlení libovolného objektu ve frekvenčním rozsahu až 320 kHz, na vzdálenost až 30 metrů a rychlostech až 6m/s. Barevný 5ti palcový dotykový displej s intuitivní navigací v nabídce usnadňuje konfiguraci a ovládání například při zaostřování. Spektrum aplikací sahá od monitorování stavu technických systémů až po výzkum hmyzu nebo strukturální analýzu pavučin.

Laserová dopplerovská vibrometrie se osvědčila jako bezkontaktní měřicí technika jak v průmyslu, tak ve výzkumu. Výhody této technologie lze pohodlně využít i v mobilních aplikacích: měřicí systém, který je vybaven baterií a bezdrátovým dálkovým ovládáním, je dostatečně robustní pro teréní studie a dostatečně citlivý na to, aby detekoval jakékoli anomálie signálu při sledování stavu strojů a systémů. Zaostření lze nastavib buď automaticky, nebo ručně pomocí dotykového displeje. To umožňuje rychlé uvedení do provozu v jakémkoli prostředí. VibroGo lze také ovládat na dálku přes ethernetové nebo WLAN připojení. Doma lze pak naměřená data přenést do počítače se softwarem pro sběr a analýzu dat VibSoft. Alternativně lze VibroGo použít jako klasický senzor s analogovým výstupem BNC.

Oblastí, kde lze tento přenosný vibrometr použít, je mnoho. VibroGo splňuje požadavky IP64, což znamená, že je prachotěsný a odolný proti stříkající vodě. Všude tam, kde nelze instalovat pevné kontaktní snímače, lze měřené objekty pravidelně a bezkontaktně monitorovat na dálku, např. jako součást plánu údržby.