Novinky od LB-acoustics

Immer auf dem Laufenden mit dem
LB-acoustics-Newsletter

Melden Sie sich für unseren Newsletter an. Wir halten Sie gerne auf dem Laufenden.


Lídr na trhu snímačů ve Velké Británii

DJB Instruments se sídlem v Suffolku ve Velké Británii vyvíjí akcelerometry, měřidla, kabely a příslušenství již více než 40 let. DJB je stále jediným výrobcem, který pro své senzory používá princip „konic shear“, patentovaný zakladatelem společnosti Donem Birchallem. Smykové síly na kuželovitém piezokeramickém tělese jsou použity jako základ pro určení výchylky, rychlosti a zrychlení. Snímače jsou buď s napájecím výstupem nebo s integrovaným umpendančním převodníkem (IEPE).

DJB nabízí i snímače pro speciální aplikace, jako např. akcelerometry určené do vysokýkch teplot nebo s extrémními otřesy. Model A/133/V je piezoelektrický tří-osý snímač s konstantním vodním chlazením, který lze použít na povrchy s teplotou 900 °C. Původně byl navržený pro měření vibrací na výfukových potrubích a v mezičase se objevilo mnoho dalších vysokoteplotních aplikací. Na vyžádání lze nabídnout i jedno-osé verze dle zákaznických specifikací. 

Model A/163 byl navržen pro měření vysoké amplitudy u krátkodobých přechodových jevů, jako jsou např. pyrotechnické exploze či vysokoenergetické šoky. Většina standardních akcelerometrů je v šokových aplikacích zahlcena. Pro splnění těchto požadavků má A/163 vestavěné filtry, elektrické I mechanické, pro dosažení ploché frekvenční odezvy mezi 1Hz a 15kHz. Snímač dosahuje špičkové hodnoty 50000 g s citlivostí 0,1 mV/g (±10 %). Kromě analýz výbuchu existují další typycké oblasti použití: měření na zařízení pro piloty, měření zpětného rázu a nárazu, testování pancéřování.